Grīdu izbūve t/c ORIGO

Pavasarī tika noslēgts līgums ar SIA ”Skonto Būve” par sausā betona virskārtas izbūvi virszemes stāvos objektā “ORIGO tirdzniecības centra paplašināšana (jaunas ēkas būvniecība) Stacijas laukumā 1, 2 un 4, Rīgā”. Šobrīd darbi rit pilnā sparā pie grīdas skaņas/siltuma izolācijas sistēmas Thermowhite (WD 100R + PE 5/300) un betona klona Estrich ieklāšanas, kopējais ieklājamais apjoms gandrīz 32 000 m2. Darbus plānots pabeigt jūlija beigās.

Estrich ir izturīgs un praktisks materiāls, kas tiek izmantots kā pamats grīdām. Šeit ir dažas priekšrocības un trūkumi, izmantojot estrich:

Priekšrocības:

  1. Izturība: Estrich ir ļoti izturīgs pret slodzi, triecieniem un nolietojumu. Tas ir piemērots gan mājās, gan komerciālās ēkās.
  2. Vienmērīgums: Estrich nodrošina vienmērīgu un gludu virsmu, kas ir ideāla grīdai.
  3. Termiskā vadītspēja: Estrich var uzlabot grīdas termisko vadītspēju, ja tas tiek uzstādīts kopā ar siltumizolācijas slāni.
  4. Uzstādīšanas elastība: Estrich var pielāgoties dažādiem apstākļiem un segt dažādas virsmas.

Trūkumi:

  1. Ilgstoša uzstādīšana: Estrich uzstādīšana prasa laiku un precizitāti. Tas ir jāveic profesionāli, lai izvairītos no problēmām nākotnē.
  2. Sausināšanas periods: Pēc uzstādīšanas estrich ir jāsausina, un tas var aizņemt vairākas nedēļas. Tas var kavēt būvprojekta pabeigšanu.
  3. Svars: Estrich ir smags materiāls, tāpēc tas var ietekmēt konstrukcijas kopējo svaru.

Kopumā estrich ir praktisks un izturīgs materiāls, bet tas prasa pareizu uzstādīšanu un rūpīgu apstrādi, lai izvairītos no problēmām nākotnē.

Tirdzniecības centra “Origo” izbūve ir bijusi nozīmīgs projekts, kas ietvēra paplašināšanu un modernizāciju. Šeit ir daži fakti par šo centru:

  1. Paplašināšana un modernizācija:Pirms rekonstrukcijas “Origo” tirdzniecības centra kopējā platība bija 35 500 kvadrātmetri.Pēc jaunās ēkas piebūves tā palielinājās līdz 81 800 kvadrātmetriem.
  2. Origo One:Blakus tirdzniecības centram, kur iepriekš atradās Pasta ēka, tika uzbūvēts daudzfunkcionāls komplekss Origo One ar birojiem un tirdzniecības telpām.
  3. Stacijas pulksteņa tornis:

Šīs izbūves projekts ir bijis nozīmīgs gan Rīgai, gan tās iedzīvotājiem, nodrošinot modernu un plašu tirdzniecības un biroju centru.

 

estrich

Skatīts 1968 reizes